सरकार र निजी क्षेत्रको सहकार्यले मात्रै आर्थिक रूपान्तरण सम्भव छ ः प्रधानमन्त्री प्रचण्ड

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले, सरकार र निजी क्षेत्रको सहकार्य प्रभावकारी नभएसम्म देशको आर्थिक रूपान्तरण सम्भव नभएको बताएका छन् ।
शुक्रबार काठमाडौंमा आयोजित नेपाल उद्योग परिसंघको २० औं वार्षिकोत्सवलाई सम्बोधन गर्दै उनले, निजी क्षेत्रसँग सहकार्यले नै दिगो विकासको लक्ष हासिल गर्न सकिने भन्दै आफू प्रधानमन्त्रीको जिम्मेवारीबाट हटेपछि पनि सरकारले निजी क्षेत्रसँगको सहकार्यलाई प्रभावकारी बनाउन नसक्दासम्म देशले आर्थिक रूपान्तरण गर्न नसक्ने बताएका हुन् ।’
उनले भने, ‘निजी क्षेत्रसँग सहकार्यले, नै दिगो विकासको लक्ष्य हासिल गर्न सकिन्छ भन्ने कुरामा म स्पष्ट छु । म प्रधानमन्त्रीको जिम्मेवारी हुँदा मात्र होईन । म जुन सुकै अवस्थामा पनि निजी क्षेत्रसँगको सहकार्यलाई प्रभावकारी बनाउन नसक्दासम्म देशले आर्थिक रूपान्तरण गर्न सकैन् ।’
प्रधानमन्त्री प्रचण्डले सरकारका ऐन कानून विधि विधान र निर्णयहरु निजी क्षेत्रको सम्भावनालाई राष्ट्र निर्माणको कुरामा प्रयोग गर्नु पर्ने बताए ।
उनले भने,‘सरकारका ऐन कानून विधि विधान र निर्णयहरु निजी क्षेत्रको पोटेन्सीयललाई अधिकतम राष्ट्र निर्माणको कुरामा प्रयोग गर्ने कुरामा केन्द्रित हुनुपर्छ ।’

सेयर गर्नुहोस्

Taja Update

Most catchy Newsportal of Nepal.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

विमानस्थल पूर्वाधार विकासमा ध्यानदिन प्रधानमन्त्रीको प्राधिकरणलाई निर्देशन

Sat Sep 16 , 2023
काठमाडौं । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले, विमानस्थलको पूर्वाधार र उपकरणहरुको विकासलाई प्राथमिकताका साथ अघि बढाउन प्राधिकरणलाई निर्देशन दिएका छन् । आज नेपाल नागरिक उड्डयान प्राधिकरणको सिनामंगलस्थित प्रधान कार्यालय भवन उद्घाटन गर्दै उनले देशभर हवाई सेवा प्रदान गर्दै आएको ३० वटा विमानस्थलहरुको पूर्वाधार विकासको काम तिव्रताका साथ अगाडि बढाउन प्राधिकरणलाई विशेष […]