नेपालले बिद्युत निर्यात गर्न पाउने आधार बन्यो

ताजा अपडेट
फागुन १६, काठमाण्डौ |

भारतले अन्तरदेशीय बिद्युत आयात निर्यात कार्यविधि जारी गरेपछि नेपालमा उत्पादित बिद्युत भारत तथा बंगलादेश निर्यातका लागि कानुनी आधार तयार भएको छ | नेपालले आगामी जेष्ठदेखि २५ मेगावट बिद्युत बंगलादेशलाई बिक्री गर्न खोजिरहेको थियो| तर भारतले कार्यविधि जारी नगर्दा बंगलादेश बिद्युत लैजान  भारतीय भुमी प्रयोग गर्नु पर्ने भएकाले प्रक्रिया अघि बढेको थिएन | नेपालले बंगलादेशलाई सोझै बिद्युत विक्री गर्न माग गर्दै आएपनि भारतले भने भारतीय कम्पनीका माध्यमवाट मात्रै गर्न पाउने प्रावधान कार्यविधिमा राखेको छ |

नेपाल बिद्युत प्राधिकरणले माथिल्लो तामाकोशीको निर्माण सम्पन्न भएपछि करिव ५ सय मेगावाट बिद्युत निर्यात गर्न सकिने अनुमान गरेको छ|

सेयर गर्नुहोस्
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Taja Update

Most catchy Newsportal of Nepal.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

साठी हजार टन मल आयो

Sun Feb 28 , 2021
ताजा अपडेट  फागुन १६, काठमाण्डौ |                  धानको सीजनमा मलको हाहाकार व्यहोरेका कृषकले अब भने मल पाउने भएका छन् | कृषि सामाग्री कम्पनी लिमिटेडले युरीया ३० हजार र डीएपि ३० हजार टन मल नेपाल भित्र्याएपछी मलको हाहाकार कम हुने भएको हो|   कम्पनिले ग्लोबल टेन्डरबाट मल भित्र्याएको कृषि सामाग्री कम्पनिले […]